10. detsember 2016

Jõulukuu, 2016

Vahepeal on suvest saanud hilissügis, maad on katnud valge lumevaip ja jõuluküünlad annavad hämaratele toanurkadele hingepaitavat valgust. Nii paljutki on juhtunud ja elu osaks saanud. Üks imearmas ja maailmapehmeim olevus magab oma õndsat und, siin samas, minu kõrval ja ma mõtlen, et õnnelikum enam ei saakski olla. Elu, millest kord unistanud olen, on nüüd nii reaalne, et vahepeal hakkab päris hirmus. Aga ainult viivuks, hetke pärast mööduvad need mõned kohmetust täis sekundid ja tunnen end taas enesekindlalt ja tugevalt, meenutades enesele, et elu hoiab meid igal sammul! 

Soovin, et meil kõigil püsiks meeles aasta viimasel kuul vaadata, kuulata ja kogeda südamed avali. Unusta jõulustress ja tee hingele pai, valides sellel aastal hullumeelse kingiralli asemel jagada lähedastele oma aega..vaata ja kuula seda, mis kallil inimesel südamel, anna võimalus andestuseks ja koge uutmoodi elu.

Olen tänulik iga hetke eest oma päevas, eelkõige just selle eest, kui tekib võimalus printsessi mesimagusa lõunaune ajal oma tassikese tee kõrval sügavalt välja hingata. See hetk minu argipäevas loob nii palju kergust ja toidab südame rahuga, mida ei saa millegi muuga asendada. Kui Sa oled Ema, siis tea, et väike puhkepaus on lubatud, kui mitte kohustuslik. Armastame oma lapsi alati, aga märksa edukamalt siis kui meie enda vajadused on piisavalt rahuldatud. Uni, söök, kuum dušš, hingetõmbepaus vürtsiteega on minu primaarsed vajadused.. isegi kui iga päev pole nõnda eeskujulik, olen ma ikkagi teadlik ja püüan mõnel teisel päeval näiteks magada rohkem. Nõnda annan endale võimaluse olla oma lapsele nii ise kui vähegi saan, mitte ei ole mõjutatud väsimusest, tühjast kõhust või mõnest muust ebamugavusest (näiteks kui ma pole saanud oma pinges õlalihaseid kuuma dušši all lõõgastada ja ma tunnen, et ma kergelt öeldes lõhnan enam mitte nii meeldivalt!).

Täna otsustasin teetassile lisaks lubada endale ka hetke, et jäädvustada meie pesas aset leidvaid maagilisi olemisi.. hea Hing, inspireerigu sindki need argipäeva lihtsad ja ilusad varjumängud ja tea, et Emadus on Õnnistus. Luba endal tunda selle väge, valides lapse puhkehetkel ka enda primaarsed vajadused.
Kaunist jõulukuud,
iseolemises.

@iseolemine

2 kommentaari:

Mis on Sinu mõtted?